• αρχική σελίδα
  • σύνδεσμοι
  • επικοινωνία

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα του 10ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες, οι εκπαιδευτικοί και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σας εύχονται ευχάριστη και δημιουργική πλοήγηση.

Το 10ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου ανήκει στο 5ο Γραφείο της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης. Στεγάζεται στο συγκεκριμένο κτίριο από το 1988 με τότε διευθυντή τον αείμνηστο Θεοδοσόπουλο Σταμάτιο στο πρόσωπο του οποίου το σχολείο οφείλει πολλά.

Λειτουργεί και ως Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο με 4 τμήματα. Στα ολοήμερα τμήματα εκτός από την προετοιμασία των μαθητών/τριών για την επόμενη μέρα γίνονται ακόμη μαθήματα αγγλικών, γυμναστικής, θεατρικής αγωγής, μουσικής και χορού. Επίσης είναι ενταγμένο στο πρόγραμμα της Ευέλικτης Ζώνης και της Ολυμπιακής Παιδείας.

Στο σχολείο σήμερα υπάρχουν 14 δάσκαλοι, 2 εκπαιδευτικοί ξένης γλώσσας, 2 εκπαιδευτικοί μουσικής αγωγής, ένας εκπαιδευτικός θεατρικής αγωγής και ένας εκπαιδευτικός Ολυμπιακής Παιδείας. Διευθύντρια του σχολείου είναι η κα Χρυσούλα Ρουσβανίδου και υποδιευθύντρια η κα Σκούφου Ευφροσύνη.

Στο 10ο Δημοτικό Σχολείο φοιτούν 275 μαθητές και μαθήτριες.

βιβλίο επισκεπτών

Internet Explorer 5 ή νεώτερος |•| Mozilla 1.7 |•| Netscape Navigator 7.01 |•| Opera 7.51 |•| 800x600 ή ανώτερη ανάλυση |•| Flash player 6 ή νεώτερος